Jeleń wbiegł do kościoła. Uciekł tam przed myśliwymi [WIDEO]

Rykowisko to okres godowy jeleni, który zaczyna się w Polsce w połowie września i trwa mniej więcej miesiąc. Samce, które są wtedy mniej czujne niż zwykle, stają się łatwym celem dla myśliwych. Do sieci trafił właśnie filmik, na którym widać, jak przepiękny jeleń musiał uciekać przed myśliwymi aż do kościoła.

Do niezwykłego wypadku doszło podczas jednego z polowań –  jeleń, na którego oczach zabito inne zwierzęta, rzucił się do ucieczki i szukając schronienia pobiegł wprost do oddalonego o kilka kilometrów kościoła, w którym znajdowali się wierni. Wszedł przez drzwi, przez chwilę chodził po kościele, a następnie położył się na ołtarzu.

O wydarzeniu poinformowało na swoim Facebooku stowarzyszenie Ludzie Przeciw Myśliwym.

– Drodzy myśliwi jeśli uważacie się za chrześcijan i to co widzicie na tym filmie nie daje wam nic do myślenia to zastanówcie się nad tym czy stoicie po stronie słońca czy ciemności. Wasz patron został świętym gdy odłożył broń i przestał mordować i krzywdzić zwierzęta – zaapelowali do myśliwych przedstawiciele grupy.

Według danych GUS rocznie w Polsce z rąk myśliwych ginie kilkadziesiąt tysięcy jeleni, np. w sezonie myśliwskim 2012-2013 było to 69 tysięcy jeleni, z czego 18 tysięcy stanowiły byki. Najwięcej ginie ich w czasie rykowiska, czyli w okresie godowym służącym prokreacji, kiedy pod wpływem hormonów jelenie tracą swój instynkt samozachowawczy, wszelką ostrożność i stanowią banalnie łatwy cel dla ludzi uzbrojonych w karabiny.

Radio ZET/SI