Jerzy Owsiak skazany za zniesławienie i znieważenie blogera

"Dyrygent" Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak został skazany przez sąd w Złotoryi na grzywnę w wysokości 5 tysięcy złotych za zniesławienie i znieważenie blogera Piotra Wielguckiego, znanego jako Matka Kurka. Jego pełnomocnik zapowiedział apelację.

Szef WOŚP nazwał blogera "nierobem" i sugerował, że może ukrywać swoje dochody.

- Obie strony używają wobec siebie ostrego języka. Pewne stawiane sobie wzajemnie zarzuty, przytyki, poszły jednak za daleko – stwierdził sędzia.

Nagranie, w którym Owsiak pomawiał Wielguckiego wciąż jest dostępne na stronie kreciola.pl. - Dlaczego facet, który zdrowo wygląda, który ma dwie zdrowe ręce, który wygląda na potężnego chłopa, jest nierobem, nie pracuje? Nie daje sobie rady w życiu, to jakim cudem ma oceniać tych, którzy dają sobie radę? A może wykonuje coś? Może Matka Kurka robi coś, tylko się do tego nie chce przyznać? Ma jakieś dochody, o których nic nie wiemy, są ukrywane, bo z czegoś musi żyć - mówił "dyrygent" Orkiestry.

Konflikt Owsiaka i Wielguckiego trwa od dłuższego czasu. W 2015 roku Matka Kurka został skazany za znieważenie nazywając szefa WOŚP "hieną cmentarną" i "królem żebraków", a na początku 2016 roku sąd uznał, że sugestie Matki Kurki na temat wykorzystania biletów z WOŚP do własnych celów były zniesławieniem. Wielgucki musiał w sumie zapłacić 15 tysięcy złotych grzywny.

Radio ZET/gazeta.pl/KS

Więcej: