Kaczyński na miesięcznicy: ostateczne ujawnienie prawdy przed nami

O tragedii smoleńskiej wiemy coraz więcej, ale ostateczne ujawnienie prawdy jeszcze przed nami; musimy o to walczyć, tym bardziej, że ci, którzy tę prawdę ukrywali są znowu aktywni i nie ukrywają też swoich celów - powiedział prezes PiS  Jarosław Kaczyński w 78. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

– Mówią o tym, że powstanie komisja, po ich ewentualnym zwycięstwie, która będzie badała manipulacje faktami przy badaniach, które były prowadzone przez zespół Antoniego Macierewicza, chcą zlikwidować IPN, chcą zlikwidować CBA, pokazują wprost, że ich Rzeczypospolita, nie chcę tutaj wymieniać numerów, ta ich Rzeczypospolita miałaby się opierać na kłamstwie i na zgodzie na nadużycie. Nasza Rzeczypospolita musi opierać się na prawdzie - powiedział Kaczyński.

Mówił, że podczas poniedziałkowej mszy w warszawskiej katedrze, która poprzedziła marsz przed Pałac Prezydencki, padły słowa, że „prawda jest korzeniem wolności”.

– Tak, to jest stwierdzenie, którego nie da się odrzucić, to jest stwierdzenie, które jest fundamentem naszego myślenia o wolności i o tym wszystkim co z wolności wynika, o losie naszego narodu, który był zawsze ostoją wolności, o naszym systemie politycznym, o sposobie rządzenia, o życiu publicznym, o naszej misji, misji w Europie i świecie, bo my Polacy, mamy taką misję i tą misją jest właśnie wolność, a wolność, to prawda, wolność to coś czego podstawą jest prawda - mówił prezes PiS.

– Musimy iść dalej - kontynuował Kaczyński - być tutaj za miesiąc, w wigilię święta narodowego. – Musimy być w kolejnych miesiącach, aż do tego momentu, gdy usłyszmy z ust przedstawicieli państwa co się stało, co się naprawdę stało w Smoleńsku i kiedy odsłonimy tu, niedaleko stąd, pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej i pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego - powiedział prezes PiS.

– Dopiero wtedy nasza misja będzie skończona, ona trwa, ona ciągle ma sens, także dlatego, że ci którzy są przeciw nam, mają już dzisiaj tylko jedną broń, poza kłamstwem oczywiście, tą bronią jest prowokacja. Musimy wiedzieć, że ona będzie stosowana i musimy umieć ją odrzucić, właściwie potraktować, bo to jest nasza droga do pełnego zwycięstwa i przyjdzie to pełne zwycięstwo - jestem o tym głęboko przekonany - powiedział Kaczyński.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: