Kajetan P. trafi do zakładu psychiatrycznego

Kajetan. P., podejrzany o brutalne morderstwo kobiety na warszawskim Żoliborzu, zostanie przeniesiony do zakładu psychiatrycznego – zdecydował sąd. Dotychczas mężczyzna przebywał w areszcie.

W izolacji ma pozostać do 4 lutego przyszłego roku.

W październiku warszawska prokuratura okręgowa otrzymała opinię psychiatryczną co do P. Biegli byli proszeni o wypowiedzenie się m.in. czy Kajetan P. w chwili czynu był poczytalny i czy w związku z tym może brać udział w postępowaniu. Rzecznik prokuratury Michał Dziekański nie ujawnił wtedy szczegółów opinii, ale przyznał, że stanowisko biegłych „jest jednoznaczne”. Dodał, że w trakcie analizy prokuratorzy mogą uznać, że konieczne jest przesłuchanie biegłych lub np. powołanie nowego zespołu do przygotowania opinii.

27-letni Kajetan P. jest podejrzany o zamordowanie Katarzyny J. Ciało 30-latki, z odciętą głową, przewiózł do wynajmowanego mieszkania i podpalił. Tam odkryli je strażacy. Mężczyzna uciekł z Polski. 17 lutego zatrzymano go w stolicy Malty, La Valletcie. Tamtejszy sąd zgodził się na jego ekstradycję; 26 lutego został przewieziony do Polski.

Za zabójstwo grozi kara dożywocia. Osoba uznana za niepoczytalną nie może być sądzona - mocą decyzji sądu jest wtedy bezterminowo umieszczana w zakładzie zamkniętym.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: