Kapitan LOT-u podbija przestworza i internet

W trakcie lotu do Warszawy na pasażerów czekała niespodzianka.

Poeta Jacek Dehnel nagle usłyszał z głośników "niski, znużony nieco życiem, ale refleksyjny i ciepły głos kapitana":

"Dobry wieczór państwu, mówi kapitan... lubię takie wieczorne loty, loty spokojne, jak dzisiejszy, bo wieczór to pora romantyczna, którą powinno się zapewne spędzać w inny sposób... tak czy owak, nie ma turbulencji, bo o tej porze poszły już spać, a my możemy w naszym wygodnym Embraerze, przypatrywać się światu... warto może odłożyć na bok laptopa, popatrzeć przez okno i pomyśleć o naszych bliskich, przyjaciołach, którzy gdzieś tam na nas czekają..."

Po jakimś czasie kapitan odezwał się ponownie:

"Dobry wieczór państwu, tu znów kapitan... jesteśmy już nad Łodzią, niedługo będziemy schodzili do lądowania... przylecimy o czasie, pogoda piękna, dwadzieścia dwa stopnie Celsjusza, wszyscy państwo, którzy udają się w dalszą podróż, dotrą na czas na swoje loty... a ci, którzy wracają do domu, wrócą tam punktualnie... czasem myślę o takiej starej cnocie, znanej już starożytnym... a także niektórym ludom pierwotnym... o cnocie wierności. Dziękuję, że państwo wybrali po raz kolejny linie lotnicze LOT, że są państwo wierni tym liniom... a skoro niebawem wylądujemy w Warszawie, na Mazowszu, to koniecznie..."

I zaczął recytować wiersz Stanisława Ryszarda Dobrowolskiego pod tytułem "Być może, gdzie indziej...":

"Być może, gdzie indziej są ziemie piękniejsze... i noce gwiaździstsze, i ranki jaśniejsze... być może, bujniejsza, zieleńsza jest zieleń... i ptaki w gałęziach śpiewają weselej... Być może, gdzie indziej... lecz sercu jest droższa... piosenka nad Wisłą i piasek Mazowsza. Dziękuję."

Pod postem poety Jacka Dehnela, który o sprawie napisał na swoim profilu na Facebooku można przeczytać komentarze, które potwierdzają, że podróże z tym kapitanem właśnie tak wyglądają:

Całą sprawę wyjaśnił piszący w imieniu linii lotniczych LOT, Krzysztof Moczulski, który zdradził, że to głos kapitana Antoniego Powalskiego:

Radio ZET/MS

Więcej: