Asystentka byłego posła PiS została dyrektorem w PZU

Karolina Helmin-Biercewicz, która od 2014 roku była asystentką społeczną posła PiS Andrzeja Jaworskiego, została dyrektorem w PZU. Sam Jaworski do zarządu spółki PZU wszedł w maju.

W maju poseł PiS Andrzej Jaworski złożył mandat, by zostać wiceprezesem PZU. Zaraz potem w ślad za nim poszła jego była asystentka Karolina Helmin-Biercewicz, która złożyła mandat radnej Gdańska i trafiła do kierownictwa PZU - informuje "Gazeta Wyborcza".

Karolina Helmin-Biercewicz od 2014 roku była asystentką społeczną posła Jaworskiego. Była mocno zaangażowana w jego kampanię wyborczą, następnie została szefową jego biura poselskiego. Czym zajmuje się w PZU?

Jak przekazał "Gazecie Wyborczej" Andrzej Jaworski, Helmin-Biercewicz jest "jednym z dyrektorów projektu w PZU". Biuro prasowe ubezpieczyciela nie ujawniło, co konkretnie należy do zadań znajomej wiceprezesa.

Ale to nie wszystko. W czerwcu Karolina Helmin-Biercewicz weszła też wraz z Andrzejem Jaworskim do rady nadzorczej Tower Inwestycje, spółki zależnej od PZU SA i PZU Życie.

Radio ZET/Gazeta Wyborcza/MT

Więcej: