Z Katowic na Zanzibar. Nowe połączenia z Pyrzowic

Siatka połączeń lotniska w Katowicach wzbogaciła się o nowe kierunki. We wtorek odleciał stamtąd pierwszy regularny samolot do Dubaju, w poniedziałek na Teneryfę, a w czwartek na Lanzarote. Nowościami w rejsach czarterowych są Oman i Zanzibar.

Loty do Dubaju obsługują maszyny linii Wizz Air. Lot z Pyrzowic do Dubaju trwa ok. 5,5 godziny. Całoroczne połączenie oferowane jest trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty.

Wizz Air uruchomił też regularne rejsy na największą z Wysp Kanaryjskich. Trasa na Teneryfę obsługiwana jest dwa razy w tygodniu - w poniedziałek i piątek. Ponadto, od czwartku co tydzień ten sam przewoźnik będzie regularnie latał na inną wyspę tego archipelagu, – Lanzarote. Loty na Wyspy Kanaryjskie Wizz Air ma wykonywać przez cały rok.

Nowościami w siatce połączeń czarterowych w zimowym rozkładzie lotów z Katowic są Oman i Zanzibar. Do Omanu z pyrzowickiego lotniska można latać z biurem podróży Itaka od 2 listopada br., raz w tygodniu, w każdą środę. Natomiast 7 grudnia to samo biuro ma zainaugurować połączenie na Zanzibar.

W niedzielę 26 marca 2017 r. Wizz Air ma uruchomić trasę do Lizbony, 27 marca na Maltę i do Reykjaviku, a dzień później do Katanii.

W 2015 r. w ruchu całkowitym na pyrzowickim lotnisku obsłużono 3,07 mln pasażerów.

Z kolei w okresie od stycznia do końca października 2016 r. odprawiono już blisko 2,85 mln osób, tj. o ponad 123 tys. więcej (wzrost o 4,5 proc.) w porównaniu z tym samym okresem ub. roku. Władze Katowice Airport sygnalizują już, że cały 2016 r. będzie tam rekordowy we wszystkich segmentach ruchu - całkowitym, regularnym, czarterowym i cargo.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: