Kora wzruszajaco o chorobie: Lekarz przyjeżdżał i mówił – agonia

- Kamilek trzy razy uratował mi życie, bo wezwał pogotowie i dzięki temu żyję. Na przekór jemu! Bo ja tego nie chciałam, tylko on - wspomniała Kora. - Z mojej strony była nieprawdopodobna agresja. A umierałam. Lekarz przyjeżdżał i mówił: agonia. Trzy razy! - powiedziała artystka w programie „Uwaga".

Kora  udzieliła wzruszającego wywiadu, w którym otwarcie mówi o momencie, w którym była na granicy życia i śmierci. Opowiedziała także o tym, jak bardzo wspiera ją jej ukochany mąż – Kamil Sipowicz, który trzy raz ratował jej życie. 

Kora to polska piosenkarka i autorka tekstów, sławę zyskała jako liderka zespołu Maanam. Po zawieszeniu działalności zespołu w 2008 roku artystka zaczęła występować pod własnym szyldem, choć początkowo koncertowała wraz z większością muzyków legendarnego zespołu. W lutym 2011 roku Kora została jurorką muzycznego show „Must Be the Music" w telewizji Polsat. Kora walczy z rakiem jajnika od trzech lat. Artystka przeszła już trzy operacje i dwa cykle chemioterapii. By zmniejszyć ryzyko ponownego uaktywnienia się raka, musi zażywać lek olaparib, który blokuje mnożenie się komórek nowotworowych. Ostatnio udało się jej wywalczyć refundację niezwykle kosztownego leku. 

Radio ZET/SI