Kownacki o Francuzach: To są ludzie, którzy uczyli się od nas jeść widelcem

Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki w rozmowie z TVN24 skomentował zmianę statusu polskich delegacji na salon uzbrojenia Euronaval 2016. - To jest raczej kompromitacja i pokaz „klasy" Francuzów niż jakakolwiek wojna dyplomatyczna – powiedział

Bartosz Kownacki stwierdził w programie „Jeden na jeden" w TVN24, że taka decyzja strony francuskiej „trochę ją kompromituje", a dla Polski sprawa jest tak naprawdę niewielka. Kownacki wyjaśniał, że ministerstwo miało w planach przeprowadzić poważne rozmowy z jedną z francuskich stoczni w sprawie produkowania dla naszego kraju okrętów nawodnych i podwodnych. – Byli także inni konkurenci, my jesteśmy zainteresowani też współpracą z innymi państwami, teraz, w takiej sytuacji, być może będzie nam łatwiej podjąć decyzję – zdradził Kownacki.
Kownacki zaznaczy w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, że to raczej „kompromitacja i pokaz „klasy" Francuzów" niż wojna dyplomatyczna. – To strona francuska zaprosiła nas oficjalnie, a teraz nas wyprasza – podsumował.
– To są ludzie, którzy uczyli się od nas jeść widelcem parę wieków temu. Więc być może w taki sposób się teraz zachowują – mówił o Francuzach Kownacki. – To oczywista historia, zapraszam do poczytania na ten temat – dodał wiceminister.

Euronaval

Euronaval to impreza, podczas której prezentowane są najnowsze pomysły dotyczące budownictwa okrętowego i uzbrojenia morskiego na świecie. W tym roku udział ma wziąć ponad 390 wystawców z 34 krajów. Wydarzenie organizowane jest co dwa lata.

Radio ZET/SI