Ofiara księdza pedofila chce 300 tys. zł odszkodowania

Jedna z domniemanych ofiar Pawła K., byłego księdza skazanego za pedofilię, domaga się od archidiecezji wrocławskiej i bydgoskiej 300 tys. zł odszkodowania – donosi „Gazeta Wrocławska”. Dorosły dziś mężczyzna miał być jako gimnazjalista molestowany przez duchownego.

Paweł K. został zatrzymany w 2012 roku. Mężczyzna był widywany w jednym z hoteli we Wrocławiu. Obsługa zwróciła uwagę, że często pojawiał się tam w towarzystwie nieletnich chłopców. W końcu pracownicy hotelu postanowili zawiadomić policję. Okazało się, że podejrzany mężczyzna to ksiądz, u którego już w 2005 roku znaleziono dziecięcą pornografię.

W 2015 roku mężczyznę skazano na siedem lat więzienia i dożywotni zakaz pracy z nieletnimi. Uznano go za winnego gwałtu i wykorzystywania seksualnego nieletnich. Odbywa już karę.

Jak podje „Gazeta Wrocławska”, zanim zapadł wyrok duchowny wciąż miał kontakt z nieletnimi. To wtedy miało dojść do molestowania mężczyzny, który teraz domaga się odszkodowania. Jak przekonują jego prawnicy, kuria natychmiast po ujawnieniu skłonności księdza powinna odsunąć Pawła K. od pracy z dziećmi.

Radio ZET/"Gazeta Wrocławska"/MW

Więcej: