Kobieto, obroń się sama. Ruszyły kursy MON

Kobiety z całej Polski rozpoczęły dziś zajęcia z samoobrony. Uczą je żołnierze w ramach nowego kursu zorganizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Zajęcia prowadzone są w 30 garnizonach. We Wrocławiu zainteresowanie było duże – na 30 miejsc zgłosiło się ponad 160 pań. W sumie chętnych do nauki walki wręcz było kilka tysięcy kobiet.

Jak powiedział szef MON Antoni Macierewicz, ideą akcji jest sprawienie, by panie miały możliwość fachowego dostępu do podstawowej wiedzy na temat i gotowości do stawiania czoła ewentualnemu przeciwnikowi.

Projekt realizowany będzie od 19 listopada br. do 3 czerwca 2017 r. w 30 obiektach wojskowych w Polsce m.in. Białymstoku, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Krakowie, Koszalinie, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Kandydatki na szkolenie powinny mieć powyżej 18 lat, cieszyć się dobrym zdrowiem, mieć polskie obywatelstwo i chcieć zdobywać nowe umiejętności. Wśród warunków uczestnictwa w szkoleniu są m.in. przedstawienie aktualnego zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwskazań do udziału w praktycznych zajęciach walki wręcz, pisemne oświadczenie o odstąpieniu od roszczeń w stosunku do MON w razie kontuzji i posiadanie indywidualnego ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Radio ZET/PAP/GW/MW

Więcej: