Dzieci były bite i molestowane w rodzinie zastępczej. Sąd wydał wyrok

Na dziewięć lat więzienia skazał sąd rejonowy w Łęczycy Jana A., który bił i molestował dzieci, dla których miał być rodziną zastępczą. Za kratki trafi także jego żona.

Początkowo w sprawie zarzuty usłyszała także 21-letnia córka Bożeny i Jana A., ale biegli psychiatrzy uznali ją za niepoczytalną.

Małżeństwo A. miało opiekować się dziećmi, a zgotowało im koszmar. Mężczyzna dopuścił się m.in. innych czynności seksualnych na swoich podopiecznych i został skazany na dziewięć lat pozbawienia wolności. Po odbyciu kary zostanie umieszczony w zamkniętym ośrodku, w którym będzie leczony z zaburzeń seksualnych. Otrzymał także dożywotni zakaz opieki nad dziećmi.

Kobieta została skazana za bicie, straszenie i znęcanie się nad dziećmi. Sąd wymierzył jej karę 2,5 roku pozbawienia wolności.

W sądzie rejonowym w Łęczycy zeznawali byli podopieczni Jana i Bożeny A, m.in. pełnoletnia dziś Krzysztofa Michałowska (jej młodsze rodzeństwo, siostra i brat, także przebywało pod opieką skazanych). Kobieta zdradziła, że małżeństwo miało trzy pasy do bicia dzieci. Inna z poszkodowanych, Patrycja, zdradziła, że małżeństwo potrafiło zamknąć 3-letniego chłopca w garażu bez jedzenia i picia. Ponadto Jan A. obnażał się przed podopiecznymi.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny. Obrońca małżeństwa przyznał, że najprawdopodobniej będzie składał apelację.

Radio ZET/TVN24/KS

Więcej: