Nieprawidłowości w oświadczeniu mająktowym Wojtasiaka. CBA bada sprawę

Kolejne przykłady ofensywy CBA na samorządowców. Po zarzutach postawionych prezydent Łodzi przyszła kolej na samorządowców z Poznania i Radomia. Między innymi na podstawie materiałów CBA prokuratura w Poznaniu prowadzi śledztwo dotyczące oświadczeń majątkowych Leszka Wojtasiaka z PO, członka zarządu województwa wielkopolskiego.

Według informacji nieoficjalnych, CBA prowadzi także szeroko zakrojone śledztwo dotyczące nieprawidłowości w samorządzie radomskim. W ramach tego śledztwa badana jest też zbiórka cegiełek na budowę pomnika Lecha Kaczyńskiego, którą nadzorował poseł Marek Suski z PIS. CBA nie odpuszcza także członkowi zarządu województwa wielkopolskiego.

Leszek Wojtasiak od kilku lat jest w zwarciu z CBA. Tym razem będzie się musiał tłumaczyć z kredytu w euro, karty kredytowej i kredytu na spłatę karty, których nie wpisał w odpowiednim momencie do oświadczeń majątkowych. Nieścisłości te odkryło Centralne Biuro Antykorupcyjne i złożyło doniesienie do prokuratury. Było to już trzecie doniesienie CBA dotyczące Wojtasiaka. Prokuratura jednak odmówiła CBA wszczęcia śledztwa w tej sprawie, bo jak tłumaczy prowadzi swoje śledztwo dotyczące tych samych kwestii. Według CBA śledczy skorzystali jednak z wcześniejszych materiałów biura. 
  
Leszek Wojtasiak twierdzi, że jest obiektem nagonki ze strony służb specjalnych. Uważa też, że przepisy dotyczące składania oświadczeń majątkowych są nieprecyzyjne, przez co pojawia się wiele problemów, jeśli chodzi o ich prawidłowe wypełnienie.

Radio ZET/MAG