Takiego Lidla jeszcze nie było. Nowy sklep w Poznaniu

20 października przy ulicy Wilkońskich w Poznaniu otwarto nowy sklep sieci Lidl, który jest jednocześnie 600. takim obiektem w Polsce. Na klientów czekało mnóstwo nagród i niespodzianek. Sam dyskont też jest wyjątkowy. Zobacz dlaczego!

W Poznaniu przy ul. Wilkońskich został uroczyście otwarty 600. sklep Lidl w Polsce. Nowy dyskont różni się od pozostałych. Sieć postanowiła zastosować nu nowoczesne, przyjazne środowisku rozwiązania.  Można  zaliczyć  do nich gruntowe pompy ciepła wykorzystujące energię geotermalną do ogrzewania oraz chłodzenia obiektu. W celu równomiernego i komfortowego ogrzania oraz schłodzenia sklepu zastosowano instalację umieszczoną pod posadzką. To nowatorskie rozwiązanie uzupełnione jest o zintegrowany system odzysku ciepła z lad chłodniczych oraz system wentylacji z rekuperacją. Innym przykładem rozwiązań ekologicznych jest instalacja fotowoltaiczna, czyli panele wykorzystujące energię słoneczną i przetwarzające ją w prąd służący do funkcjonowania sklepu.

W całym budynku zamontowane zostało oświetlenie wyłącznie typu LED,  które optymalizuje wykorzystanie energii o 50 procent w porównaniu z oświetleniem tradycyjnym. Zoptymalizowano także wykorzystanie światła dziennego do oświetlenia wnętrza obiektu – służy temu rozbudowana, szklana fasada budynku. Co ciekawe, zebrane z obiektu wody deszczowe są odzyskiwane i wykorzystane dla celów gospodarczych i bytowych (podlewanie terenów zielonych oraz spłukiwanie wszystkich toalet).

W nowym sklepie znalazły się  też m.in.: zupełnie nowe kasy, toalety dla klientów, osób niepełnosprawnych, a także strefa pielęgnacji niemowląt (popularny „przewijak”) oraz szersze alejki, które  pozwalają skrócić czas robienia zakupów. Powierzchnia sprzedaży nowego sklepu wynosi ponad 1400 m2. Dla klientów zmotoryzowanych niemiecka sieć przygotowała 120 miejsc parkingowych oraz dwie stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Rowerzystom spodobają się natomiast specjalne stojaki na rowery, gdzie można je bezpiecznie przypiąć. Ponadto sklep został zintegrowany z miejską infrastrukturą rowerową (stacja roweru miejskiego „Lidl ul. Wilkońskich”).

Radio ZET/SI/Wiadomości Handlowe