Lidl wycofuje jajka "trójki", rewolucja w dyskontach?

Lidl rezygnuje ze sprzedaży jajek oznaczonych cyfrą „3”, czyli pochodzących z chowu klatkowego. To jedna z pierwszych tak dużych sieci sklepów, która decyduje się na taki krok.

Lidl zobowiązał się, że do 2025 roku całkowicie zrezygnuje z jaj z chowu klatkowego. Polityka sieci zakłada, że na półkach nie tylko nie znajdziemy takich jajek, ale także żywność produkowana specjalnie dla Lidla będzie przygotowywana wyłącznie przy użyciu jajek od „szczęśliwszych” kur.  

Zmiana polityki sieci Lidl obejmie wiele europejskich krajów, m. in. Polskę, Bułgarię, Chorwację, Litwę, Rumunię, Słowację i Czechy. Dodatkowo w Austrii, Belgii, Finlandii, Danii, Szwajcarii czy Szwecji zostanie wprowadzony harmonogram, którego rezultatem będzie całkowita rezygnacja z jajek “trójek” do końca 2016 roku. 

Już teraz jajek-trójek nie kupimy w niemieckim i holenderskim Lidlu.

Lidl zobowiązał się do zmiany swojej polityki w następstwie rozmów ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki oraz z członkami Open Wing Alliance. Koalicja wystosowała do sieci Lidl prośbę o wycofanie z całej swojej oferty jaj z chowu klatkowego, co zapoczątkowało owocny dialog i pozwoliło na określenie konkretnych ram czasowych. Przyjęcie nowej polityki sprawia, że Lidl jest jedną z pierwszych firm, które zobowiązały się całkowicie zrezygnować z wykorzystywania jaj oznaczonych cyfrą “3” - informuje stowarzyszenie Otwarte Klatki.

Radio ZET/ŁS

Więcej: