Lotnisko w Radomiu zostanie rozbudowane? Ma to kosztować 100 mln zł

Port Lotniczy w Radomiu chce się rozbudować. Władzom lotniska nie przeszkadza, że od kilku miesięcy w Radomiu lądują maksymalnie trzy samoloty w tygodniu.

Dokumenty w sprawie rozbudowy są już u wojewody mazowieckiego. Na dodatkowe wyposażenie radomskiego portu lotniczego potrzeba 100 milionów złotych.

Jak dowiedział się reporter Radia ZET Michał Dzienyński pieniądze na rozbudowę lotniska być może wyłoży miasto, a konkretnie samorządowcy. Specjalna sesja rady miasta w tej sprawie została zaplanowana jeszcze na styczeń. Cały czas trwają także poszukiwania inwestora strategicznego, który mógłby to przedsięwzięcie sfinansować.

Władze portu niezmiennie argumentują, że ma on duże możliwości - trzeba tylko wydłużyć pas i dokupić nowy sprzęt. Jak na razie jednak od wielu miesięcy lotnisko świeci pustkami. Z portu w Radomiu korzysta obecnie tylko jeden przewoźnik.

Trzy razy w tygodniu startuje i ląduje tam maszyna Czech Airlines, czeskiego przewoźnika z Pragi. Podobno od wiosny wszystko ma się zmienić.

Według władz lotniska w Radomiu w tym roku obsłuży ono 60 tysięcy pasażerów.

Radio ZET/MDI/EM

Więcej: