Mama Anny Przybylskiej opublikowała wzruszający list

Krystyna Przybylska, mama Anny Przybylskiej, opublikowała list na stronie internetowej poświęconej zmarłej na raka aktorce, w którym zachęca do pomocy tym, którym przyszło spędzać ostatnie dni życia w hospicjach. Wspomniała także zmarłą córkę.

Anna Przybylska zmarła 5 października 2014 roku po długiej walce z rakiem trzustki. Jej mama, Krystyna Przybylska, rzadko udziela się publicznie w mediach, choć regularnie publikuje na stronie internetowej Przybylskiej apele i listy fanów gwiazdy.
Zaledwie kilka dni przed drugą rocznicą śmierci Anny Przybylskie Krystyna Przybylska zdecydowała się zamieścić kolejny wpis.  Okazją do poruszenia trudnego tematu choroby jest także Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej, który wypada 8 października.
– Każdego z Was z osobna namawiam, byście w tych pięknych jesiennych dniach października znaleźli w sobie iskrę człowieczeństwa, która pozwoli Wam spojrzeć na życie własne, jak i otaczających nas bliźnich, z pewnym dystansem i świadomością, że to co dziś mamy, jutro może być już niemożliwą do odzyskania przeszłością. Osobiście po stracie mojej ukochanej Anki doceniam każdy dzień, który mogę spędzić z córką Agnieszką [siostrą Anny – przypomina SI], zięciem, wnukami, mężem i z pozostałymi życzliwymi bliskimi, których mam wokół siebie i każdy z takich dni uważam za wyjątkowy dar od Boga – czytamy w liście Krystyny Przybylskiej.

Mama zmarłej aktorki zdecydowała się także poprosić fanów Przybylskiej o wsparcie hospicjów:

– Proszę Was o to z całego serca i mam nadzieję, że będziemy razem na najbliższym koncercie Głosy dla Hospicjum. Liczę również na to, że co jakiś czas będziemy się widywać na korytarzach trójmiejskich hospicjów, wymieniając porozumiewawcze uśmiechy, które będą widomym znakiem radości z możliwości pomagania innym – dodała.

Radio ZET/SI

Jak dobrze znasz polskie idiomy?

Rozwiąż QUIZ