Marcin Babko nie żyje. Zmarł w niedzielę 27. listopada. Miał 41 lat

Nie żyje Marcin Babko, dziennikarz muzyczny, wokalista, muzyk, tłumacz. Miał 41 lat.

Marcin Babko zmarł w niedzielę, 27. listopada. Był wszechstronnie uzdolniony. Pracował m.in. jako dziennikarz, był też autorem książek biograficznych ("Otwórz oczy" o grupie Coldplay oraz "Ziuta Blues" o śląskim bluesmanie Irku Dudku), krytykiem, tłumaczem, animatorem kutury, wokalistą i muzykiem zespołów Muariolanza i hipersoniK.

Urodził się w 1975 roku w Sosnowcu. Skończył bohemistykę na Wydziale Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego. W 2000 roku związał się z katowicką redakcją "Gazety Wyborczej", gdzie pisał głównie o swojej wielkiej pasji - muzyce. Wspierał młode śląskie zespoły, których płyty wydawał we własnym wydawnictwie "Falami". Oprócz tego był m.in. dyrektorem artystycznym kilku festiwalu w Sosnowcu: World Fusion Music Festival, Sealesia Festival oraz Falami May Day. To jednak nie wszystkie wydarzenia artystyczne, w których brał udział. Był też organizatorem m.in. Targów Sztuki Silos Falami Fest w Katowicach i Zabrzu oraz targów designu dla dzieci Mały Silos w Katowicach.

Zaliczany był do grona najważniejszych śląskich twórców i w 2013 roku otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Sosnowca za Upowszechnianie Kultury.
Od pewnego czasu wraz z żoną, Martą Frank, Babko zajmował się też produkcją Sadza Soap - mydła z węgla.

Informację o śmierci dziennikarza podała "Gazeta Wyborcza". Marcin Babko zmarł w wieku 41. lat, jednak przyczyny śmierci nie zostały podane. Serwis Interia.pl informuje, iż dziennikarz zginął tragicznie.

Więcej: