Mariusz Błaszczak: policja będzie przygotowana na 11 listopada

Policja będzie przygotowana, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy będą manifestowali 11 listopada - zapewnił we wtorek szef MSWiA Mariusz Błaszczak pytany, ilu policjantów dodatkowo będzie pracowało w Warszawie podczas Święta Niepodległości.

- Oczywiście policja będzie przygotowana, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim tym, którzy będą manifestowali. Jest problem, który polega na tym, że jest środowisko, które jest bardzo konfrontacyjne wobec organizatora Marszu Niepodległości, które - jak to napisała "Gazeta Wyborcza" - przechytrzyło organizatorów Marszu Niepodległości - powiedział w Błaszczak w "Sygnałach Dnia". Dodał, że środowisko to zarejestrowało swoje demonstracje na trasie Marszu Niepodległości.

- To niewątpliwie jest niebezpieczne. Tu chodzi o działanie wymierzone w rząd Prawa i Sprawiedliwości, chodzi o to, żeby - tak jak mówił chociażby Grzegorz Schetyna, a więc przewodniczący "totalnej opozycji" - atakować rząd ulicą i za granicą - powiedział Błaszczak.

Zapewnił, że podczas Marszu Niepodległości nie będzie prowokacji ze strony władz. - Władze zapewnią bezpieczeństwo, policja zapewni bezpieczeństwo - podkreślił.

O tym, że 11 listopada będzie bezpiecznie, szef MSWiA zapewniał też na antenie Radia ZET. - Policja będzie przygotowana do tego żeby zapewnić bezpieczeństwo 11 listopada - zapewnił Mariusz Błaszczak w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Radio ZET/PAP/MT

Więcej: