Znana sieć sklepów wycofuje się z Polski

Marks & Spencer, brytyjska sieć sklepów, wycofuje się z Polski. Zamkniętych zostanie 11 sklepów sieci.

Sklepy Marks & Spencer istnieją w Polsce od 1999 roku. Sieć zamknie 11 sklepów: Arkadia, Blue City, Targówek, Złote Tarasy, Sawa (Warszawa), Klif Gdynia, Port Łódź, Koszalin, Malta Poznań, Arkady Wrocławskie, Oławska (Wrocław).

"Marks & Spencer ogłosił także, że rozpocznie konsultacje z pracownikami dotyczące zamiaru zamknięcia swoich sklepów w Polsce." - napisano w komunikacie spółki.

"Grupa rozpoczyna dzisiaj konsultacje w sprawie zamiaru zamknięcia sklepów ze swoimi 351 pracownikami w Polsce. Marks & Spencer zobowiązuje się w pełni przestrzegać wszystkich lokalnych przepisów prawa pracy w Polsce. Obejmuje to współpracę z Europejską Radą Zakładową i pracownikami przed rozpoczęciem procesu konsultacji" - dodano w komunikacie.

- W ramach szerszego przeglądu międzynarodowej działalności Grupy przeprowadziliśmy szczegółowy przegląd możliwości na polskim rynku oraz naszych wyników w ostatnich pięciu latach. Wykazał on, że nasza działalność w Polsce jest nie do utrzymania. Zdajemy sobie sprawę z wpływu proponowanych w Polsce zmian na naszych pracowników i będziemy chcieli uzyskać ich opinie na temat naszej propozycji - powiedział Jonathan Glenister, dyrektor regionalny na Europę, Chiny i Indie w Marks & Spencer.

Radio ZET/MS

Więcej: