Marsz Entów przez Warszawę przeciwko wycince Puszczy Białowieskiej

Marsz Entów przeszedł z warszawskiej Agrykoli przed kancelarię Premiera. To protest przeciw planowanej przez PiS wycince Puszczy Białowieskiej.

Na swoim profilu na Facebooku organizatorzy przypominają, że to najstarszy w Europie i jedyny w Polsce prawdziwie pierwotny las, a pretekstem do wycinki drzew - nawet stuletnich - jest walka z kornikami, zgnilizną i zagrożeniem pożarowym.

"Jak las do opętanego żądzą władzy Makbeta, jak entowie do mordercy lasów Sarumana, pójdziemy przed Kancelarię Premiera" - czytamy w odezwie. Od Agrykoli kilkuset ekologów przeszło przez Plac na Rozdrożu i Aleje Ujazdowskie pod hasłem "Wara od puszczy".

- Jest to nasz skarb, ostatni w miarę naturalny las w Europie. Taki, który przypomina wielkie lasy pokrywające kontynent jeszcze kilkaset lat temu - mówi Radiu ZET dr Andrzej Mikulski z Uniwersytetu Warszawskiego. Jego zdaniem Puszcza Białowieska powinna podlegać szczególnej ochronie, bo z każdym usuwanym drzewem staje się coraz mniej naturalna, a coraz bardziej staje się lasem "gospodarczym".

Radio ZET/jc/smr

Więcej: