Afera reprywatyzacyjna. Dymisja urzędniczki Ministerstwa Sprawiedliwości

Marzena Kruk, zamieszana w aferę reprywatyzacyjną w Warszawie urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości podała się do dymisji - podaje IAR. Urzędniczka jest współwłaścicielką działki przy ul. Chmielnej 70. Od ujawnienia nieprawidłowości przy reprywatyzacji działki, rozpoczęła się afera w stołecznym ratuszu.

Urzędniczka otrzymała od warszawskiego ratusza 38 mln zł odszkodowania za odebrane dekretem Bieruta nieruchomości. Nie była to jednak rodzinna własność, a urzędniczka jedynie odkupiła roszczenia od dawnych właścicieli lub spadkobierców. W sprawach o odzyskanie nieruchomości reprezentował ją przed władzami Warszawy jej brat Robert Nowaczyk - prawnik który specjalizuje się w odzyskiwaniu nieruchomości.

Informacje o dymisji Marzeny Kruk potwierdził RDC rzecznik resortu sprawiedliwości. Sebastian Kaleta zaznaczył przy tym, że komisja dyscyplinarna w ministerstwie, która badała jej oświadczenia majątkowe z ostatnich czterech lat, w poniedziałek wyda decyzję mimo rezygnacji urzędniczki.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi również warszawska prokuratura. Równolegle prokuratorzy sprawdzają kwestię 38 milionów złotych odszkodowania za odebraną działkę.

Radio ZET/IAR/MT

Więcej: