Morawiecki kandydatem na prezydenta? Tajny plan prezesa

Mateusz Morawiecki kandydatem PiS na prezydenta Polski - taki tajny plan prezesa Jarosława Kaczyńskiego opisuje "Super Express".

- Morawiecki jest wynalazkiem Jarosława Kaczyńskiego, a ten ma wobec niego bardzo ambitne plany. Widzi go za kilka lat w dużym pałacu - mówi "Super Expressowi" ważny polityk z otoczenia Jarosława Kaczyńskiego.

Jak dodaje gazeta, niebawem kompetencje wicepremiera Mateusza Morawieckiego w rządzie rozszerzą się. Ma zyskać kontrolę nad finansami. - Prezes bardzo w niego wierzy. Czuć między nimi chemię. A jeśli się sprawdzi w tej roli, to prezes ma dla niego bardzo kuszącą propozycję - mówi "Super Expressowi" ważny polityk PiS.

Propozycją tą ma być wystawienie Morawieckiego w wyborach prezydenckich za 4 lata. Z informacji "Super Expressu" wynika, że Morawiecki o swojej kandydaturze miał już rozmawiać z prezesem PiS. - Odbyło się takie spotkanie niedawno. Na razie widzi Mateusza jako wielkiego reformatora gospodarki, a później, jeśli się sprawdzi, chce go w Pałacu. Andrzej Duda nie jest na zawsze - twierdzi ważny polityk z otoczenia prezesa w rozmowie z gazetą.

Radio ZET/SE.PL/MT

Więcej: