Próbna matura z matematyki 2016/2017: co się działo?

Drugi dzień matury próbnej 2016/2017 z Operonem za nami. Tym razem uczniowie musieli zmierzyć się z maturą z matematyki. Dla wielu to najtrudniejszy egzamin. Jak poradzili sobie uczniowie ostatnich klas liceów i techników z królową nauk? Pytania i odpowiedzi z próbnej matury z matematyki 2016/2017 będą dostępne już niedługo. Niestety jednak pierwsze komentarze piszących nie napawają optymizmem. 

Matura próbna z Operonem pozwala uczniom sprawdzić swoje umiejętności i dowiedzieć się, czego jeszcze powinni się nauczyć przed właściwym egzaminem w maju. Matematyka od lat sprawia maturzystom najwięcej problemów, dlatego też ten sprawdzian jest bardzo ważny dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Pozwoli on bowiem zweryfikować aktualną wiedzę maturzystów.

Z tego, co uczniowie piszą w mediach społecznościowych, próbna matura z matematyki podstawowej była bardzo trudna. Najtrudniejsze było zadanie dotyczące „Anki i Danki" – podobno nie poradzili sobie z nim także niektórzy nauczyciele. Na czym polegała ta matematyczna zagadka?

Gdy Anka miała tyle lat, ile Danka ma teraz, to była od niej trzy razy starsza. Gdy Danka będzie miała tyle lat, ile Anka ma teraz, Anka będzie miała 42 lata. Ile lat ma obecnie każda z dziewcząt – to zadanie maturzyści zapamiętają na długo.

I już niedługo Operon opublikuje całe arkusze z matury próbnej z matematyki [będziemy aktualizować te informacje na bieżąco]. Na razie dzielimy się wrażeniami maturzystów. Niestety nie napawają one optymizmem.

Matura próbna z matematyki 2016/2017: arkusze i odpowiedzi będą dostępne 24 listopada