To on zastąpi Macieja Orłosia w Teleexpressie

Już wiadomo, kto zastąpi Macieja Orłosia w „Teleexpressie". Będzie to Michał Cholewiński, doskonale znany widzom TVP Info, a wcześniej TVN24. Dziennikarz pierwszy program poprowadzi już w poniedziałek, 5 września.

Michał Cholewiński, dziennikarz TVP Info, od poniedziałku rozpocznie prowadzenie „Teleexpressu" – podaje portal Wirtualnemedia.pl. Zastąpi Macieja Orłosia, który 31 sierpnia – po ponad 25 latach pracy – pożegnał się z widzami programu.

Wzruszające pożegnanie Orłosia

- Dziś na zakończenie „Teleexpressu" nie mam dla państwa żadnej śmiesznostki. Muszę powiedzieć coś całkiem serio - to mój ostatni „Teleexpress", żegnam się z państwem. Chciałbym bardzo podziękować ze te ponad 25 lat spotkań w „Teleexpressie" i w innych programach Telewizji Polskiej. Do zobaczenia w innym miejscu – pożegnał się wczoraj z widzami Maciej Orłoś.

Kim jest zastępca Macieja Orłosia?

Cholewiński od września 2014 roku pracuje w TVP Info jako prowadzący serwisy informacyjne. Przedtem  od 2006 r. pracował w TVN 24 – początkowo był w niej łódzkim reporterem, a od 2008 roku prowadził serwisy informacyjne. W przeszłości pracował w TVP Łódź. Jak czytamy w portalu WirtualneMedia.pl, decyzja o przesunięciu Michała Cholewińskiego do „Teleexpressu" została podjęta jeszcze przed odejściem Orłosia. Cholewiński przebywa obecnie na urlopie.

Radio ZET/SI