"PiS w stosunku do Tuska zachowuje się jak nieroztropny turysta, który bije śpiącego misia kijem po głowie"

„Tusk nawet gdyby nie chciał wracać do Polski, może zostać do tego powrotu sprowokowany – przez pogarszającą się sytuację Polski” – mówi w internetowej części programu „Gość Radia ZET”, Michał Kamiński z Europejskich Demokratów. Jego zdaniem były premier może podjąć rękawicę, bo będzie się czuł moralnie zobligowany do tego. „Obecna władza w stosunku do Tuska przypomina nieroztropnego turystę w górach, który  wszedłszy w środku zimy do jaskini, bije śpiącego misia po głowie kijem. A miś może się obudzić… Wtedy z turystą jest krucho” – komentuje Kamiński.

Pytany o politykę obozu władzy, odpowiada, że „prowadzi nas ona donikąd”. Także w wymiarze polityki zagranicznej. Nierozsądne jest nasze kłócenie się z Europą, tupanie i odwracanie się od Europy – uważa polityk. Jego zdaniem to, co robi obóz rządzący nie pasuje do wizji demokratycznej Europy.

Chciałbym, żebyśmy się stali klubem, ale chcemy unikać budowania czegokolwiek na gruzach, czy w walce z jakąkolwiek formacją polskiej opozycji – odpowiada Kamiński, pytany o Europejskich Demokratów. Wierzę, że przeciwko obozowi złej zmiany stanie zjednoczony obóz polskiej opozycji – dodaje. Pytany o kolejne transfery odpowiada, że one nadejdą. W debatach sejmowych zachowujemy się, jakby nas było 100 posłów, a jesteśmy na razie we 4 – dodaje.

Protasiewicz o „wąchaniu kleju” i „zabawianiu się z owcą? Jacek ma taki sposób ekspresji w internecie. Napisał tak na Twitterze i zapewne nie jest z tego powodu szczęśliwy – odpowiada jego kolega z koła poselskiego. Dodaje, że polityk jest tylko człowiekiem i ma dużą pokusę reagowania na „chamskie” odzywki. Jego zdaniem powinniśmy się zastanowić nad tym, jak media społecznościowe zmieniły obraz debaty publicznej. Głos profesora, który napisze coś na Twitterze znaczy w debacie internetowej tyle samo, co głos sfrustrowane pana Henia, który się obudził na kacu, bo coś mu w życiu nie wyszło – mówi polityk.

Michał Kamiński odpowiada również na pytania o przyszłe wybory prezydenckie w USA i Michelle Obamę.

"NIEKTÓRZY NASI POLITYCY MAJĄ PODOBNĄ MENTALNOŚĆ, JAK DONALD TRUMP" - TAK MICHAŁ KAMIŃSKI ODPOWIADA NA PYTANIA KONRADA PIASECKIEGO

RADIO ZET/MA

Więcej: