Kaczyński na miesięcznicy: nie będzie prawdziwie wolnej Polski bez prawdy

Polska niepodległa to musi być Polska żyjąca w prawdzie, to musi być Polska żyjąca bez obaw, bez strachu – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie miesięcznicy smoleńskiej.

W czwartek, jak każdego 10. dnia miesiąca, przed Pałacem Prezydenckim zebrały się osoby, które chcą w ten sposób upamiętnić ofiary katastrofy smoleńskiej.

– Nie będzie prawdziwie wolnej Polski bez prawdy, bez zamknięcia sprawy, która tak długim cieniem położyła się na naszym życiu narodowym, społecznym – powiedział do zebranych Jarosław Kaczyński.

Lider PiS podkreślił, że obchody, zabiegi, walka o to, by prawda wyszła na jaw, by uczczono ofiary tragedii smoleńskiej, by stanęły pomniki, jest częścią szerszego przedsięwzięcia.

–Jest częścią tego wszystkiego, co czynimy dla niepodległości Polski. Bo Polska niepodległa to musi być Polska żyjąca w prawdzie, to musi być Polska żyjąca bez obaw, bez strachu. To musi być Polska prawdy. I to musi być Polska, która jest gotowa, potrafi oddać cześć tym, którzy zginęli, by służyć ojczyźnie, którzy zginęli na służbie, którzy chcieli oddać cześć ofiarom ludobójstwa w Katyniu - powiedział.

Radio ZET/PAP/MW

Więcej: