25-latek zaatakował nożem kobietę. Chciał zabić kogokolwiek [FILM]

Policjanci z Myszkowa (woj. śląskie) zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który w poniedziałek zaatakował nożem 40-letnią kobietę. Z ranami barku trafiła do szpitala. Jak wynika z ustaleń śledztwa, mężczyzna chciał zabić kogokolwiek. Fascynował się biografiami seryjnych morderców.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około 6.00 w jednej z myszkowskich firm. 25-letni pracownik - mieszkaniec Myszkowa - tuż po rozpoczęciu porannej zmiany wszedł do pomieszczenia socjalnego z nożem w ręku i zaatakował tam przypadkowo napotkaną kobietę. Zadał ofierze dwa ciosy nożem w okolice barku. Podczas ataku ostrze złamało się i dzięki temu sprawca nie był w stanie zadać kolejnych uderzeń, które mogły okazać się śmiertelne. 40-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli na miejscu zdarzenia ślady oraz narzędzie zbrodni, którym posłużył się mężczyzna. Jak wyjaśnił prokuratorowi, jego zamiarem było zabójstwo kogokolwiek.

Jak podaje policja, śledczy zabezpieczyli również komputer zatrzymanego, który zostanie przekazany do badań. Jak ustalili, mężczyzna już od dłuższego czasu interesował się biografiami zabójców, o czym czytał m.in. na stronach internetowych. W środę 25-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek myszkowskich śledczych i prokuratora, sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za próbę zabójstwa grozi mu teraz kara nawet dożywotniego więzienia.

Radio ZET/Policja/MT

Więcej: