„Zbrodnia zabicia dziecka”. Doniesienie do prokuratury na Natalię Przybysz

Katolicki Klub im. św. Wojciecha złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez piosenkarkę Natalię Przybysz – donosi Dziennik.pl. To reakcja na wywiad, w którym Przybysz przyznała się do przeprowadzenia aborcji.

„Niniejszym, składamy doniesienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającego na dokonaniu zbrodni zabicia dziecka nienarodzonego przez panią Natalię Przybysz i rozmyślnym, publicznym propagowaniu tego czynu zabronionego poprzez udzielanie wywiadów oraz komponowanie i rozpowszechnianie piosenek, w których przez pochwałę dokonanej zbrodni - zachęca czytelników i słuchaczy do naśladownictwa czynu dzieciobójstwa” – głosi cytowane przez portal zawiadomienie.

Dokument trafił do łódzkiej prokuratury. Śledczy na razie nie skomentowali tej sprawy.

Natalia Przybysz przełamuje tabu i przyznaje się do aborcji

Zawiadomienie do prokuratury to reakcja na wywiad, którego Natalia Przybysz udzieliła w zeszłym tygodniu „Wysokim Obcasom”. Powiedziała w nim, że rok temu wyjechała na Słowację i w tamtejszej klinice poddała się aborcji. Rozmowa wzbudziła wiele kontrowersji. – Ja bardzo często wyjeżdżam, taką mam pracę, koncertuję, często nie ma mnie w domu. Z dwójką dzieci nie jest łatwo, ale jest cudownie i chciałam, żeby tak pozostało – mówiła artystka. Dodała również, że „60 metrowe mieszkanie, w którym obecnie mieszka jest za małe, aby mogła w nim zamieszkać kolejna osoba”.

Radio ZET/Dziennik.pl/"Wysokie Obcasy"/MW

Więcej: