Newsweek: Ziobro może być zamieszany w międzynarodowy skandal

Tygodnik "Newsweek" twierdzi, że Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry dostała z Europarlamentu 40 tys. euro na konferencję klimatyczną. Jednak w podanym terminie, zamiast kongresu o zagrożeniach dla klimatu, odbyła się w Krakowie konwencja Solidarnej Polski.

"Setki tysięcy złotych w zleceniach dla kolegów. Emeryci wpłacający na partię dziesiątki tysięcy. W międzynarodowym skandalu trop prowadzi do Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i ich skarbnika – czytamy w najnowszym wydaniu "Newsweeka”.

Partia Zbigniewa Ziobry dostała pieniądze od Ruchu na rzecz Europy Wolności i Demokracji, który jest finansowany z europarlamentu. Według dokumentów pieniądze - 40 tys. euro - miały być przeznaczone na konferencję o polityce klimatycznej Unii. Wydano je jednak na polityczną konwencję "Nowe państwo, nowa konstytucja" Solidarnej Polski zorganizowaną 30 czerwca 2013 roku.

Działacze Solidarnej Polski twierdzą, że na konwencji poruszano kwestie klimatu, a Ruch zgodził się na finansowanie wydarzenia poświęconego reformie Polski.

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że we władzach Ruchu zasiadał obecny prezes TVP Jacek Kurski, dawniej prawa ręka Ziobry, oraz Jacek Włosowicz, obecny senator PiS, w przeszłości skarbnik Solidarnej Polski.

Z kolei w Dani wybuchł polityczny skandal po tym, jak okazało się, że pieniądze z Ruchu, które miały trafić na unijne warsztaty i sympozja, wydano na kampanię Duńskiej Partii Ludowej.

Radio ZET/DAW/MT

Więcej: