Niesiołowski ostro o rządzie: To żerowanie na trupach, typowe dla PiS

Stefan Niesiołowski chce, by Platforma Obywatelska mówiła ostrzejszym językiem o rządzie PiS. Poseł PO zmianę tonu wypowiedzi zaczął od siebie, ostro krytykując Beatę Szydło, Antoniego Macierewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Dostało się też prezydentowi, którego Gość Radia ZET nazwał „groteskowym”.

- O PiS trzeba mówić takim językiem, na jaki ta partia zasługuje. Trzeba skończyć ze strachem przed mówieniem prawdy. W Strasburgu popełniliśmy błąd, trzeba było powiedzieć, że pani premier Szydło kłamie. Że to nie jest żadne nieporozumienie, tylko PiS złamało konstytucję, są czystki, przywrócono cenzurę, Trybunał Konstytucyjny jest sparaliżowany. Że cały ten jej wywód i propagandowa broszura to kłamstwo. Że premier polskiego rządu kłamie w Parlamencie Europejskim, tego niestety pan Olbrycht nie powiedział - mówił Stefan Niesiołowski, któremu nie podobają się także działania resortu obrony narodowej.

- To jest kompromitacja. Ośmieszanie ofiar. Żerowanie na trupach. Typowe dla PiS – tak Stefan Niesiołowski w Radiu ZET skomentował decyzję Antoniego Macierewicza, który zarządził, że nazwiska wybranych ofiar katastrofy smoleńskiej będą odczytywane przed wszystkimi uroczystościami z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego.

Polityk Platformy Obywatelskiej nie wystawił ministrowi obrony narodowej w rządzie PiS najlepszej recenzji. – Agent albo wariat, to jest tego typu przypadek – mówił o wiceprezesie Prawa i Sprawiedliwości. 

Ocenił, że Macierewicz jest złym ministrem i wymienił krytykowany przez PiS przetarg na Caracale, którego unieważnienie oznaczać będzie, że nie powstaną miejsca pracy w Łodzi, a Wojsko Polskie otrzyma gorszy sprzęt. – Z powodów politycznych, żeby pokazać, że poprzedni rząd nie miał racji – krytykował Niesiołowski.

Czwartkowy Gość Radia ZET uważa, że na krytykę zasługuje również Andrzej Duda. Poseł PO zarzucił głowie państwa, że podpisuje niekonstytucyjne ustawy.

- Jest śmieszny i groteskowy. Nie spodziewam się po nim niczego mądrego - dodał w swoim stylu Niesiołowski.

Gość Radia ZET od poniedziałku do piątku o godzinie 8.02. Słuchaj i oglądaj na radiozet.pl.

Radio ZET/ŁS

Więcej: