Nominacje do Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego

Znamy nominacje do 12. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Nominowani zostali między innymi Klara Klinger i Andrzej Stankiewicz. Zwycięzca zostanie ogłoszony 27 października.

NOMINACJE DO NAGRODY RADIA ZET IM. ANDRZEJA WOYCIECHOWSKIEGO 2016

  • Mariusz Janicki i Wiesław Władyka za artykuł „Kaczyński: tak – nie” opublikowany 21 października 2015 roku na łamach tygodnika „Polityka”
  • Klara Klinger za wywiad z prof. Ewą Helwich „Dziecko ze szpitala św. Rodziny nie płakało” opublikowany 8 kwietnia 2016 roku w „Dzienniku Gazecie Prawnej”
  • Cezary Łazarewicz za książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” odsłaniającej kulisy procesu dotyczącego śmiertelnego pobicia maturzysty w 1983 roku
  • Magdalena Rigamonti za wywiad z Marcinem Wolskim „Zasady są jasne – wygrała ta partia i morda w kubeł” opublikowanym 22 lipca 2016 roku w „Dzienniku Gazecie Prawnej”
  • Andrzej Stankiewicz za cykl tekstów poświęconych Prawu i Sprawiedliwości i obecnemu rządowi publikowanych w dziale Opinie w Wirtualnej Polsce
  • Andrzej Stankiewicz i Michał Szułdrzyński za wywiad z Jarosławem Kaczyńskim „Nie jestem reżyserem w teatrze lalek” opublikowany 18 marca 2016 roku w „Rzeczpospolitej”
  • Iwona Szpala i Małgorzata Zubik za cykl artykułów o nieprawidłowościach przy reprywatyzacji warszawskich nieruchomości publikowanych między kwietniem a sierpniem 2016 roku na łamach „Gazety Stołecznej” i „Gazety Wyborczej” ze szczególnym uwzględnieniem tekstu „Komu działkę, który ukazał się 20 sierpnia 2016 roku w „Gazecie Wyborczej”
  • Przemysław Talkowski i Małgorzata Cecherz za program „Czy państwo radzi sobie z lichwą?” z cyklu „Państwo w państwie” wyemitowany 29 maja 2016 roku w Telewizji Polsat i Polsat News

Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Wojciechowskiego to jedna z najbardziej prestiżowych nagród świata dziennikarskiego w Polsce. Jej celem jest uhonorowanie dziennikarzy za odwagę w docieraniu do prawdy i odkrywanie, tego co wcześniej było ukryte lub niedopowiedziane. Po raz pierwszy Nagrodę wręczono w 2005 roku w 10. rocznicę śmierci jej Patrona.

W 2015 roku Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego otrzymała Bianka Mikołajewska za cykl artykułów poświęconych nieprawidłowościom i patologiom systemu SKOK-ów, które zostały opublikowane w „Gazecie Wyborczej”.

Wyróżnienia honorowe otrzymali: Justyna Kopińska z „Dużego Formatu”, Tomasz Sekielski za TVP1 oraz Joanna Solska z „Polityki”.

W skład Kapituły Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2016 wchodzą:
Daniel Adamski Dyrektor Informacji Grupy Eurozet

Jerzy Baczyński Redaktor Naczelny tygodnika „Polityka”

Sławomir Cedzyński Redaktor Naczelny Serwisów Informacyjnych Wirtualnej Polski

Bogusław Chrabota Redaktor Naczelny dziennika "Rzeczpospolita"

Paweł Fąfara Członek Zarządu, Redaktor Naczelny Polska Press Grupy

Robert Feluś Redaktor Naczelny "Faktu"

Aleksandra Karasińska Z-ca Redaktora Naczelnego tygodnika „Newsweek”

Jarosław Kurski Pierwszy Z-ca Redaktora Naczelnego "Gazety Wyborczej"

Paweł Lisicki Redaktor Naczelny tygodnika "Do Rzeczy"

Edward Miszczak Dyrektor Programowy Telewizji TVN

Małgorzata Moszczeńska Szef Wydawców Radia ZET

Piotr Mucharski Redaktor Naczelny "Tygodnika Powszechnego"

Adam Pieczyński Redaktor Naczelny TVN24 i "Faktów" TVN

Jacek Pochłopień p.o. Redaktora Naczelnego tygodnika "Wprost"

Andrzej Skworz Redaktor Naczelny miesięcznika "Press"

Henryk Sobierajski Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat

Nina Terentiew Dyrektor Programowa Telewizji Polsat

Marek Twaróg Redaktor Naczelny "Dziennika Zachodniego"

Bartosz Węglarczyk Dyrektor Programowy Onetu

Katarzyna Radziwiłł córka Andrzeja Woyciechowskiego (członek honorowy)

mec. Karol Kuch Sekretarz Kapituły

Radio ZET/MS

Więcej: