Willa Kwaśniewskich znowu na celowniku CBA

Jest nowe śledztwo w sprawie willi w Kazimierzu Dolnym, która według CBA była nielegalnym majątkiem Aleksandra i Jolanty Kwaśniewskich - informuje "Fakt".  Prokuratura za rządów PO-PSL umorzyła śledztwo w tej sprawie.

Sprawa wyszła na jaw po opublikowaniu podsłuchów rozmowy Józefa Oleksego, który powiedział, że Kwaśniewscy kupili willę i teren nie na siebie. Mieli to zrobić po to, by nie wykazywać jej w oświadczeniach.

Akcję CBA prowadził wtedy słynny Agent Tomek, czyli Tomasz Kaczmarek. W rozmowie z Radiem ZET cieszy się z nowego śledztwa w tej sprawie, ponieważ uważa, że postępowanie zostało umorzone niesłusznie. - Od samego początku mówiłem wprost, że w tej sprawie w mojej ocenie jest tak mocny materiał dowodowy, który pozwala na postawienie zarzutów karnych Jolancie Kwaśniewskiej - powiedział Tomasz Kaczmarek w rozmowie z reporterem Radia ZET Romanem Osicą. Były funkcjonariusz uważa, że opinia publiczna powinna zapoznać się ze stenogramami podsłuchów Jolanty Kwaśniewskiej, by wyrobić sobie zdanie o tej sprawie.

Śledztwo prowadzi wydział zamiejscowy prokuratury krajowej. Na razie nie ma decyzji, czy zajmie się nim także CBA.
Po umorzeniu śledztwa w 2009 roku PiS chciało powołania komisji śledczej w tej sprawie. Ówczesna koalicja nie zgodziła się na to.

Radio ZET/RO/MT

Więcej: