Nowe trasy Wizz Air do Polski

Dobre wiadomości dla wszystkich miłośników tanich lotów. Przewoźnik zapowiedział, że w przyszłym roku z Lotniska Chopina uruchomione zostanie siedem nowych połączeń lotniczych.

Wśród nowych tras węgierskiego przewoźnika są połączenia do: Bukaresztu, Kijowa i Lamezii we włoskiej Kalabrii. Z Warszawy polecimy też do Lyonu i Nicei, a także Bratysławy. W systemie rezerwacyjnym przewoźnika znalazła się także trasa z Warszawy do Wilna.

– Warszawa była jednym z pierwszych miast w Polsce, z którego Wizz Air zaczął latać. Od roku 2004, czyli na przestrzeni minionych 12 lat, przewieźliśmy 13 milionów pasażerów na trasach z i do Warszawy – powiedział na konferencji prasowej prezes Varadi.

Połączenia do Bratysławy, Bukaresztu i Lyonu będą realizowane od 30 czerwca 2017 r. Z kolei, 1 lipca 2017 r. Wizz Air ma rozpocząć rejsy do Kijowa i Nicei, 2 lipca - do Lamezia Terme, a od 8 września – do Wilna. Latać będzie można przez cały rok.

W sumie flota Wizz Air składa się z 73 samolotów, które latają z 26 baz na ponad 450 trasach, łącząc 130 miast w 38 krajach.

Radio ZET/SI