Waszczykowski o opinii Komisji Weneckiej: jednostronna i nieprawdziwa

Otworzyliśmy państwo, otworzyliśmy wszystkie instytucje i w zamian za to otrzymaliśmy bardzo jednostronny, nieprawdziwy  raport na temat sytuacji w Polsce – tak o opinii Komisji Weneckiej powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski, który był gościem Polsat News.

Na uwagę, że to on był inicjatorem zaproszenia KW do Polski powiedział, że jest to „bardziej skomplikowane”. – Minister spraw zagranicznych wykonuje pewne polecenia – powiedział tajemniczo.
– Otrzymaliśmy kolejny raport teraz, który jest skrajne jednostronny, jest nawet z błędami, ponieważ myli polskie instytucje, przedstawia tylko jedną narrację - bądź to opozycji, bądź to Trybunału Konstytucyjnego i uznaliśmy, że w takim razie nie ma sensu w dalszym ciągu prowadzić dialog z Komisją - powiedział Waszczykowski.

Komisja Wenecka w przyjętej w piątek opinii ws. lipcowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym uznała, że „nie spełnia ona dwóch podstawowych standardów równowagi władzy; niezależności sądownictwa i pozycji TK jako definitywnego arbitra w kwestiach konstytucyjnych”.

Radio ZET/Polsat News/PAP/MW

Więcej: