Właściciel pensjonatu zwrócił uwagę gościom. Został skatowany

Czterech młodych mężczyzn zostało zatrzymanych przez policję w związku z pobiciem właściciela pensjonatu w gminie Orzysz  w woj. warmińsko-mazurskim. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Do pobicia doszło w niedzielę, ale dopiero w czwartek policja poinformowała o sprawie. Czterech mężczyzn  w wieku 20-23 lat piło wieczorem alkohol przed jednym z pensjonatów, w  którym wynajmowali pokoje. Właściciel domu zwrócił im uwagę, by nie rozrzucali butelek i posprzątali po sobie.

Wtedy jeden z mężczyzn wpadł we wściekłość i uderzył właściciela pensjonatu butelką. Następnie cała czwórka zaczęła go bić po całym ciele, a jeden z napastników chwycił siekierę i groził, że go zabije. Przebywająca w domu matka właściciela domu próbowała powstrzymać agresorów, ale również została uderzona.

Na miejsce przyjechała policja. Wszyscy napastnicy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci rozbitej butelki po piwie, udziału w bójce oraz kierowania gróźb karalnych. Wszyscy zostali objęci dozorem policyjnym.

Radio ZET/MW

Więcej: