Wielkie pieniądze ze spółek skarbu państwa na otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Spółki skarbu państwa współfinansują kościelną imprezę otwarcia dla wiernych Świątyni Opatrzności Bożej - ustaliło Radio ZET. Kulminacją tego wydarzenia będzie symfoniczny koncert Michała Lorenca. Według informacji naszego dziennikarza Romana Osicy, sponsoruje go między innymi PZU.

Według nieoficjalnych informacji Radia ZET chodzi o setki tysięcy złotych przeznaczone z budżetu spółek na to wydarzenie. O środki mieli zabiegać ludzie powiązani z kampanią PiS w 2005 roku.

- Biuro prasowe PZU przyznało, że fundacja działająca w spółce przyznała środki na ten koncert w trybie pozakonkursowym. Odmówiono mi jednak podania kwoty. Według nieoficjalnych informacji pieniądze miał przeznaczyć na ten cel także Totalizator Sportowy. W odpowiedzi na moje pytania biuro prasowe podało, że nie ma w zwyczaju komunikować o umowach handlowych spółki.
Na nasze pytania o sponsorów zadane w zeszłym tygodniu do tej pory nie odpowiedział też organizator imprezy, czyli Centrum Opatrzności Bożej - informuje reporter Radia ZET Roman Osica.

Wielkie otwarcie Świątyni już w piątek, 11 listopada. Uczestniczyć w nim będą prezydent, premier oraz marszałkowie parlamentu.

Radio ZET/RO/MT

Więcej: