Ostre słowa Owsiaka do Terlikowskiego. „To jest podłe”

Jak będą się Panu już paliły stopy i poczuje Pan ogień na plecach, zawsze uchylę Panu w tej nagłej ucieczce z życia drzwi – napisał na Facebooku twórca WOŚP Jerzy Owsiak. W ostrych słowach skrytykował publicystę Tomasza Terlikowskiego, który w poniedziałek stwierdził, że uczestniczki „czarnego protestu” mogłyby nosić mundury SS.

Oburzający wpis Terlikowskiego pojawił się w niedzielę na Facebooku. „Dla uczestniczek i uczestników czarnego protestu mam wdzięczne wdzianko na jutro Ci, co je nosili, też uważali, że silniejsi mogą zabijać słabszych...” – napisał i zamieścił zdjęcie munduru noszonego przez hitlerowców z SS. Ostatecznie zreflektował się na tyle, by usunąć wpis i przeprosić za jego zamieszczenie.

W poniedziałek wieczorem do zachowania Terlikowskiego odniósł się Jerzy Owsiak, który wsparł „czarny protest”. „Nie ma Pan zielonego pojęcia o ratowaniu życia ludzkiego! Pisząc o Pana rozmodleniu popełnia Pan grzech za grzechem. To co Pan napisał, to co Pan pisze i jeszcze napisze jest na wskroś podłe z tym mundurem SS na czele. Ale nie byłbym sobą, gdybym Panu jeszcze jednego na koniec nie powiedział” – napisał organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Jak będą się Panu już paliły stopy i poczuje Pan ogień na plecach, zawsze uchylę Panu w tej nagłej ucieczce z życia drzwi. Taki jestem. Niech Pan tylko nie biegnie szybciej niż żona, bo uznam wtedy Pana za tchórza. Dziś uważam Pana za bardzo złego człowieka” – dodał.

Owsiak odniósł się również do samego „czarnego protestu” przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego. „To był najpiękniejszy obywatelski poniedziałek w nowej rzeczywistości. Chylę czoła przed każdą osobą, która brała w tym udział” – napisał.

Więcej: