Gdańscy policjanci zatrzymali 68-letniego pedofila

W Poznaniu zatrzymano 68-letniego mężczyznę, który gromadził i rozpowszechniał w internecie materiały pedofilskie z udziałem nieletnich dziewczynek. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Na trop pedofila wpadli gdańscy policjanci z wydziału zwalczania cyberprzestępczości. Został zatrzymany w Poznaniu pod koniec ubiegłego tygodnia, skąd przetransportowano go na Pomorze. Mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa o charakterze pedofilskim i na trzy miesiące trafił do aresztu.

Polscy funkcjonariusze współpracują w tej sprawie z Europolem, bowiem zameldowany w Poznaniu 68-latek kontaktował się z osobami m.in. z Węgier, z Wielkiej Brytanii, a nawet ze Stanów Zjednoczonych i z Brazylii. Z nimi następowała wymiana materiałów.

W mieszkaniu mężczyzny znaleziono m.in. dyski twarde i inne nośniki, która łączna pojemność wynosi kilkadziesiąt terabajtów. Asp. sztab. Renata Legawiec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku poinformowała, iż sprzęt był ukryty w kartonach po słodyczach lub w książkach.

Radio ZET/TVN24/KS

Więcej: