PiS będzie walczyć z Facebookiem ws. blokowania kont

- Będziemy analizować pod kątem prawnym, co możemy zrobić ws. blokowania na Facebooku profili związanych z ruchami narodowymi - zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Działacze ruchów narodowych informowali, że w ostatnich dniach z Facebooka zniknęły profile Marszu Niepodległości, Ruchu Narodowego, Obozu Narodowo-Radykalnego i Młodzieży Wszechpolskiej. Administratorzy strony blokują też profile samych działaczy.

Do sprawy blokady na Facebooku odniósł się wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Nie ma zgody na cenzurę - powiedział.

- Będziemy analizować pod kątem prawnym, co możemy zrobić, bo rzeczywiście to, co się dzieje na Facebooku, ale również na Twitterze, to woła o pomstę do nieba - dodał Jaki.

Do sprawy odniosła się również minister cyfryzacji Anna Streżynska, która napisała na Twitterze: "W sprawie fb działam tak jak uważam za stosowne i uzasadnione, w granicach prawa i moich kompetencji, żeby rozwiązać problem a nie rozpalać go".

"Żaden z pracowników biura w Warszawie nie zajmuje się weryfikacją raportów. Raporty dotyczące treści z Polski są najczęściej analizowane przez zespół Facebooka zlokalizowany w Dublinie" - podało biuro prasowe Facebooka.

Radio ZET/TVN24/MS

Więcej: