Nowy myśliwy szybko dostanie broń. PiS forsuje nowe prawo łowieckie

Szybki dostęp nowych myśliwych do broni zakłada nowe prawo łowieckie autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Zgodnie z projektem ustawy, wystarczy tylko półroczny staż w związku łowieckim.

Sami myśliwi uważają, że to zdecydowanie za mało. - Nawet roczny staż bardzo często niewiele daje - tłumaczy Adam Albertusiak ze związku łowieckiego z Katowic i dodaje, że ma na to dowody podczas egzaminów.

Nowe prawo łowieckie zakłada też, że myśliwi nie będą musieli przechodzić testów psychologicznych.

Fundacja Prawnej Ochrony Zwierząt Lex Nova na stronie petycjeonline.pl zbiera są podpisy przeciwko nowelizacji ustawy autorstwa PiS.

"

PiS chce uzbroić myśliwych w pistolety i rewolwery. W jakim celu?

Posłowie PiS i myśliwi próbują pośpiesznie przepchnąć w Sejmie nowe prawo łowieckie, które zezwala myśliwym na posiadanie i używanie broni krótkiej - pistoletów i rewolwerów. 

Myśliwym już dziś łatwiej jest otrzymać zezwolenie na posiadanie broni, niż osobie, która nie jest członkiem Polskiego Związku Łowieckiego. Co gorsze - myśliwi nie mają obowiązku odbycia przeszkolenia, zaliczenia egzaminów strzeleckich, przechodzenia regularnych badań lekarskich i psychologicznych. 

Jeśli lobby myśliwskie oraz PiS zdołają w ekspresowym tempie uchwalić nowe prawo łowieckie, możemy mieć w Polsce armię 116 tysięcy osób posiadających legalnie broń krótką - pistolety i rewolwery. 

Być może niektórym myśliwym posiadanie pistoletu poprawi samopoczucie, ale z pewnością nie poprawi bezpieczeństwa publicznego. Liczne przypadki nadużywania przez myśliwych alkoholu powinny raczej skłaniać do ograniczania uprawnień do posiadania i używania broni przez członków Polskiego Związku Łowieckiego. 

Sprzeciwiamy się planom wyposażenia myśliwych w pistolety. 

Pistolety nie dla myśliwych! "

Radio ZET/AKL

Więcej: