PiS: nie pozwolimy wyprowadzać Polek na ulice. Internauci oburzeni wpisem

PiS w zaskakujący sposób skomentowało odrzucenie obywatelskiego projektu ws. zaostrzenia przepisów aborcyjnych. „PiS zawsze jest i będzie za ochroną życia, ale nie pozwoli wyprowadzać Polek na ulice” – napisała partia na Facebooku.

W czwartek posłowie – także PiS – zdecydowali, że kontrowersyjne prawo antyaborcyjne nie zostanie przyjęte. W ramach akcji „czarny protest” manifestowały przeciwko niemu dziesiątki tysięcy osób w całym kraju.

Po głosowaniu na oficjalnym profilu PiS na Facebooku pojawiła się grafika z tekstem komentującym działania opozycji ws. prawa aborcyjnego. „Opozycja okłamała Polki i Polaków. Chciała wykorzystać tak delikatną sprawę jak aborcja do niecnych, cynicznych celów politycznych. Nie ma programu, dlatego gra na emocjach kobiet. PiS zawsze jest i będzie za ochroną życia, ale nie pozwoli wyprowadzać Polek na ulice” – czytamy.

Niezręczne sformułowanie zostało w ostrych słowach skomentowane przez internautów.

„Polki nie są trzodą chlewną ani stadem dajmy na to dalmatyńczyków, żeby je gdziekolwiek wyprowadzać. Grafika śmiało może brać udział w jakimś konkursie na żenadę roku, gratuluję” – pisze jedna z komentujących.

Co ciekawe nie brakuje także głosów krytycznych ze strony zwolenników zaostrzenia prawa aborcyjnego. „Oszukaliście prawie pół miliona ludzi.Jesteście za życiem... a ustawę wyrzucacie do kosza bo przestraszyliście się kilku bab z wieszakami?To chyba wasza ostatnia kadencja w tym rządzie. Żal” – brzmi jeden z komentarzy pod grafiką.

Radio ZET/MW

Więcej: