Piotr Kraśko odchodzi z Wiadomości TVP, zobacz jego początki w TV

Piotr Kraśko definitywnie odchodzi z Telewizji Polskiej. Prezenter nie będzie więcej prowadził głównego wydania „Wiadomości”. Dziennikarz z widzami pożegnał się na twitterze.

Nowe władze w TVP zdecydowały, że dotychczasowy redaktor naczelny „Wiadomości” znika z grafiku prowadzących. Od teraz głównym prowadzącym dziennik jest Krzysztof Ziemiec.

Kraśko w Telewizji Polskiej pracował 25 lat."25 lat w TVP, 12 w "Wiadomościach", 11 wieczorów wyborczych, 2 konklawe, parę wojen, huraganów i trzęsień ziemi, tysiące wyjątkowych i zwyczajnych ludzkich historii, tragicznych i radosnych wydarzeń, setki cudownych spotkanych ludzi - szczęście pracy ze świetnym zespołem, 14 prezesów, piętnasty będzie ostatnim. Bardzo, bardzo dziękuję za te niezwykłe lata, wszystkiego dobrego i do zobaczenia :)" - napisał na pożegnanie Piotr Kraśko na twitterze.

Dziennikarz nie poinformował o swoich dalszych planach zawodowych.

Odejście Kraśki z „Wiadomości” zbiegło się także z innymi zmianami personalnymi. Z pracy w TVP odeszła Karolina Lewicka - dziennikarka, która podpadła obecnej władzy wywiadem z wicepremierem Piotrem Glińskim.

Wszystko to jest dopiero początkiem zmian. Nowy prezes Jacek Kurski zamierza zmienić telewizję publiczną w "telewizję narodową”.

Czy odejście Piotra Kraśki to "dobra zmiana"?

Piotr Kraśko zaczynał swoją karierę telewizyjną w programie "5-10-15":

Radio ZET/ŁS/wirtualnemedia.pl

Więcej: