Pogoda na 30 listopada. To nie będzie ładny dzień

Synoptycy nie pozostawiają złudzeń, szczególnie dla tych z nas, którzy wciąż liczą, że zima nie nadejdzie. 30 listopada 2016 będzie bardzo nieprzyjemnie – zimno i deszczowo. 

30 listopada 2016: pogoda w Polsce

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz częściowo środkowa będą w zasięgu głębokiego niżu z ośrodkiem nad północną Skandynawią. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia z centrami nad Irlandią i Francją. Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego niżu. Z północnego zachodu na południowy wschód kraju przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

Nadchodzi zima

W środę zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, od północy kraju przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, a na wybrzeżu opady deszczu. Na północnym wschodzie możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na wybrzeżu miejscami do 6 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 1 do 3 st., w rejonach podgórskich od -2 do 0 st., na wybrzeżu od 3 do 6 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, okresami zamiecie i zawieje śnieżne. 

Radio ZET/SI