Pogoda na Zaduszki, 2 listopada

W Zaduszki, 2 listopada 2016, będzie wietrznie i zimno. Niestety musimy pamiętać o ciepłym ubraniu i parasolce. Polska będzie pod wpływem niżu.

Jak podaje IMGW, Nad Europą będzie dominował rozległy niż, którego ośrodek przemieści się z rejonu Sztokholmu nad Litwę, jedynie krańce wschodzie kontynentu i Wyspy Brytyjskie znajdą się pod wpływem wyżów. Nasz kraj będzie właśnie pod wpływem wspomnianego niżu. Przez obszar kraju, z północy na południe, przemieści się front chłodny, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie.
2 listopada 2016 zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Na północy i w centrum po południu miejscami także przelotne opady krupy śnieżnej i deszczu ze śniegiem oraz możliwe burze. Najwięcej opadów na wybrzeżu wschodnim, suma opadów od 5 mm do 15 mm. Na Podhalu opady deszczu wieczorem przechodzące w opady deszczu ze śniegiem.

Wysoko w górach przelotne opady śniegu. Temp. maks. od 4 st., 5 st. na krańcach północno-wschodnich do 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr na wybrzeżu silny, okresami bardzo silny (do 55 km/h), w porywach do 85 km/h, zachodni skręcający na północno-zachodni. Poza tym wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h. 

Ciśnienie w stolicy w południe wyniesie 993 hPa i będzie się wahać.
Radio ZET/SI/PAP