Wczoraj burze i grad. Ale zaraz wrócą afrykańskie upały [PROGNOZA POGODY]

Uszkodzenia dachów, połamane konary i gałęzie drzew, lokalne podtopienia – tak skończył się weekend. Poniedziałkowy poranek mógł zwiastować to, że na dobre musimy pożegnać się z wakacjami. Ale okazuje się, że wcale nie! Prognoza pogody na ten tydzień jest bowiem bardzo optymistyczna. Będzie padało, ale będzie też gorąco!

Poniedziałek w całym kraju będzie deszczowy. Temperatura będzie niższa o kilka kresek niż w weekend. Najcieplej będzie na północnym zachodzie – w Szczecinie aż 20°C. Równie ciepło będzie w okolicach Wrocławia. O stopień mniej będzie w Warszawie i Gdańsku. Zimniej, bo jedyne 13°C, będzie w Zakopanem.

Wtorek przyniesie poprawę pogody. Będzie prawie bezchmurnie i zdecydowanie cieplej. W niemal całej Polsce temperatura przekroczy 20°C. Środa będzie jeszcze cieplejsza – temperatura będzie oscylować wokół 23-25 °C. O deszczu także nie będzie mowy. Czwartek? Jeszcze cieplej! Tylko w Suwałkach będzie „zimno", bo jedynie 23°C. W pozostałych rejonach Polski temperatura przekroczy 25°C. Będzie dochodziło nawet do 30°C. W piątek będzie równie ciepło i słonecznie.

Jeśli planujecie długi weekend, nie zorientujecie się, że to już prawie połowa września! W sobotę i niedzielę znów będzie bowiem upalnie – w całej Polsce temperatura będzie wynosić o. 28°C. Będzie bardzo słonecznie, jedynie w niedzielę zobaczymy kilka chmur – na szczęście niegroźnych.

Radio ZET/SI/IMGW