To nie będzie ładny weekend [PROGNOZA]

Deszcz, trochę przejaśnień i maksymalnie 13 stopni – taka będzie pogoda w sobotę i niedzielę. Niestety na razie nie ma szans na złotą polską jesień.

W sobotę zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 8 do 11 st., w rejonach podgórskich od 4 do 7 st., na Suwalszczyźnie około 7 st., na wybrzeżu od 11 do 13 st. W zachodniej połowie i na północy Polski wiatr słaby, na północy umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków północnych. Na wschodzie wiatr słaby, zmienny.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady deszczu, na północnym zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 8 do 11 st., w rejonach podgórskich od 6 do 8 st., na wybrzeżu od 11 do 13 st. W Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Na Pomorzu wiatr umiarkowany, północny i północno-wschodni. Na pozostałym obszarze wiatr słaby, zmienny.

Radio ZET/PAP/X-news/MW

Więcej: