Pogrzeb Andrzeja Wajdy [UTRUDNIENIA W RUCHU]

Dziś w Krakowie pochowany zostanie Andrzej Wajda. Pogrzeb będzie miał charakter otwarty. W Krakowie reżysera będą żegnać rodzina, przyjaciele oraz przedstawiciele władz państwowych i aktorzy. W związku ze spodziewanymi tłumami chcącymi pożegnać wybitnego reżysera, Kraków szykuje się na duże utrudnienia w ruchu.

Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 14:30 w Bazylice Świętej Trójcy Ojców Dominikanów. Godzinę wcześniej w kościele wystawiona zostanie urna z prochami reżysera. O godzinie 16.30 urna zostanie złożona do rodzinnego grobu na cmentarzu na Salwatorze.

Jak informuje krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, w związku z odbywającymi się uroczystościami pogrzebowymi od około godziny 14:00 może wystąpić konieczność wyłączenia ruchu tramwajowego w ciągu ul. Dominikańskiej i Franciszkańskiej.W tym czasie linie tramwajowe kierowane będą na następujące trasy objazdowe:

    linie 1, 6, 8 i 13 przez ul. Westerplatte, Basztową i Dunajewskiego;
    linia 18 przez ul. Westerplatte i Pawią z pominięciem ulicy Długiej;
    linia 20 przez ul. Basztową i Dunajewskiego.

Linie tramwajowe będą przywracane na swoje stałe trasy, jak tylko będzie to możliwe.

Autobusy dla uczestników uroczystości

Ok godz. 15 na ul. Dominikańską zostaną podstawione autobusy, które będą czekać na uczestników uroczystości żałobnych w Bazylice. Autobusy będą zabierać chętnych z przystanku "Plac Wszystkich Świętych" i wieźć na przystanek "Aleja Waszyngtona" przy cmentarzu. Później zjadą do pętli Salwator i będą czekać na uczestników pogrzebu po jego zakończeniu, by odwieźć ich na przystanek "Dworzec Główny" po trasie tramwaju numer 2.

Tymczasowa organizacja ruchu

- od ok. godz. 14 zamknięta będzie ul. Dominikańska

- zakaz parkowania w rejonie ulicy Dominikańskiej (czasowa likwidacja postoju taxi)

- ograniczenie ruchu na ul. Franciszkańskiej (będzie otwarty wyjazd od ul. Brackiej i dojazd do UMK). Porządku pilnować będzie Policja.

- ograniczenia w ruchu na ul. Malczewskiego i św. Bronisławy, w rejonie Cmentarza Salwatorskiego

- Policja może wprowadzić dodatkowe zmiany, w zależności od bieżących potrzeb i ilości ludzi uczestniczących w uroczystościach

Radio ZET/zikit.krakow.pl/MT

Więcej: