"Stop agresji drogowej". Policja poluje na piratów drogowych

Komenda Wojewódzka w Bydgoszczy uruchomiła skrzynkę mailową pod hasłem "Stop agresji drogowej". Zachęca do przesyłania nagrań, rejestrujących skandaliczne zachowania kierowców na polskich drogach. Zwiększa to szanse na identyfikację i ukaranie piratów drogowych. 

Skrzynka mailowa „Stop agresji drogowej” w kujawsko-pomorskiem działa od marca 2014 roku. Od tego czasu na adres prowadzony przez bydgoską KWP wpłynęło prawie 900 filmów, na których utrwalono agresywne i niezgodne z prawem zachowania kierowców. 

Akcja przynosi sukcesy. Prawie 60% tych spraw zostało już zakończonych ukaraniem kierowców mandatami za wykroczenia lub skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie sprawców. Policjanci stosowali także pouczenia. 

- Na prezentowanych tutaj nagraniach, kierowcy osobowych aut są sprawcami szczególnie nagannego zachowania na drodze, jakim jest wyprzedzanie na przejściu dla pieszych czy też nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, który już znajduje się na przejściu - mówi podinspektor Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa Komendy w Bydgoszczy. Przypomniała również o tym, aby zachować szczególną ostrożność wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. - Piesi i rowerzyści są spośród wszystkich najbardziej narażeni na utratę zdrowia czy życia podczas wypadku drogowego - podkreśliła. 

Nagrania można przesyłać na adres stopagresjidrogowej@rd.kwp.byd.policja.gov.pl

Radio ZET/KWP Bydgoszcz/MP

Więcej: