Łowcy cieni z CBŚP zatrzymali Wietnamczyka. Akcja "New China" [FOTO]

46-letniego Wietnamczyka zamieszanego w handel metamfetaminą zatrzymali policjanci z CBŚP, tzw. łowcy cieni. To część akcji pod kryptonimem "New China", podczas której w czterech krajach zatrzymano 26 osób.

Jak poinformowała rzeczniczka CBŚP Agnieszka Hamelusz o pomoc do polskich policjantów zwrócili się włoscy Carabinieri. Chodziło o członków grupy specjalizującej się w handlu narkotykami na dużą skalę. Kilku z nich, według informacji włoskiej policji - mogło ukrywać się w Polsce.

Sprawą zajęli się łowcy cieni - policjanci z CBŚP- zajmujący się poszukiwaniem najniebezpieczniejszych przestępców.

„Ustalili, że jedna z poszukiwanych osób obywatel Chin przebywa w areszcie śledczym w Warszawie za rozbój na innym obywatelu Chin. Kolejną osobę namierzyli w hiszpańskim więzieniu, gdzie odbywa karę za zabójstwo. Ustalili też, że we Wrocławiu może ukrywać się trzeci z poszukiwanych – 46-letni obywatel Wietnamu” –- dodała Hamelusz.

Mężczyzna został zatrzymany, gdy wychodził z budynku, w którym wynajmował mieszkanie. „Nie stawiał oporu, był kompletnie zaskoczony” –- powiedziała rzeczniczka.

Podczas akcji zatrzymano w sumie - we Włoszech, Hiszpanii, Rumunii i Polsce - 26 osób. Najwięcej, 21, właśnie we Włoszech. Wszyscy zatrzymani mają azjatyckie pochodzenie.

Radio ZET/PAP/MT

Więcej: